تاریخچه سنگ گارنت چیست؟

تاریخچه و خواص سنگ گارنت چیست؟ سنگ گارنت برای متولدین کدام ماه است؟ انواع مختلف گارنت

گارنت سنگی نیمه قیمتی با بلور مکعبی بوده و رنگ قرمز آن شناخته شده تر از سایر رنگ های آن میباشد. خواص سنگ گارنت بسیار متعدد بوده و تعدد رنگ و نوع آن باعث شده در چاکرا درمانی کاربرد هایی فراوان داشته باشد. در ادامه این مقاله به خواص سنگ گارنت، تاریخچه آن، ماه تولد سنگ گارنت و انواع مختلف این سنگ خواهیم پرداخت.

تاریخچه سنگ گارنت

برای نام گارنت دو تعبیر وجود دارد، اولی از کلمه‌ِی لاتین (Garanatus) به معنای دانه (اشاره به دانه های سرخ انار) و دیگری از معنی انگلیسی میانه آن به معنای قرمز تیره برگرفته شده است. سنگ گارنت از قرن 15 تا 19 میان مردم اروپا بسیار محبوب بود و فراوانی خواص سنگ گارنت باعث شده بود تا در جواهرسازی دوره ویکتوریا بسیار از گارنت استفاده شود. همچنین در قرون میانی از این سنگ به عنوان سمبل خون و ایثار حضرت مسیح استفاده شده و از ارزش معنوی خاصی برخوردار بود.

نمونه هایی نادر از سنگ گارنت دارای تلالوئی درونی است. طبق عقاید یهودیان “نوح گوهری را همراه خود به درون کشتی آورد. این سنگ گرانبها در طول سیل که خورشید و ماه درخششی نداشتند، شب ها تابان تر از روز ها میدرخشید. به همین جهت نوح میتوانست شب را از روز تشخیص دهد.” بسیاری معتقدند این سنگ همان گارنت است.

تاریخچه سنگ گارنت
.
طبق یافته های باستان شناسان، مصریان باستان از گارنت برای محافظت از جواهرات و مهر و موم کردن گنجینه های خود با طلسم آن استفاده میکردند. همچنین بر روی بازوبندی متعلق به رامسس دوم از نگین گارنت استفاده شده است. مصریان باستان معتقد بودند فرماندهی که گارنت را به همراه داشته باشند میتواند در قلب دشمنان خود نفوذ کند. سربازی که آن را به همراه داشته باشد هرگز در جنگ آسیب ندیده و مادرانی که در دوران بارداری خود این سنگ را بر روی دست دارند کودکانی سالم و قوی به دنیا خواهند آورد. خواص سنگ گارنت مصریان باستان را تا حدی تحت تاثیر قرار داده بود که در دهان مومیایی های خود گارنت را قرار میدادند. اعتقاد آنان بر این بود که این کار باعث میشود در دنیای پس از مرگ معشوق واقعی خود را بیابند.سنگ گارنت نماد عشق و آتش درونی است.

 

خواص سنگ گارنت

خواص سنگ گارنت

سلامت روح

به گارنت سنگ تعهد نیز میگویند، علت این نامگذاری خواص سنگ گارنت در زمینه ایجاد انگیزه و مهار الگوهای قدیمی ذهنی در جهت پیشبرد ایده های جدید است.گارنت تقویت کننده اعتماد به نفس بوده و با باز کردن دریچه های روح به افق های جدید باعث رشد فردی میشود.همچنین در کنار بهبود تعادل عناصر جسمی، عاطفی و فکری به بهبود جریان انرژی در بدن نیز کمک کرده و در زمینه شفابخشی معنوی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

نمونه های تیره تر سنگ گارنت برای رشد معنوی مناسب تر میباشد

سلامت جسم

موارد زیر تعدادی از خواص سنگ گارنت، که در طی تحقیقات انستیتو سنگ شناسی آمریکا( GIA) به اثبات رسیده است، میباشد.

  • بهبود فرایند سم زدایی خون، ریه و قلب
  • کاهش درد های مفصلی
  • تنظیم ریتم ضربان قلب
  • بهبود فرایند گردش خون
  • افزایش میل جنسی 

سلامت احساسات

افزایش شادی و نشاط، تسریع فرایند بهبود افسردگی و افزایش اعتماد به نفس از خواص سنگ گارنت در زمینه سلامت عاطفی است. همچنین این سنگ برای افرادی که در زمان ضرر مالی و یا از دست دادن افراد دوره سوگواره و غم طولانی دارند مفید بوده و ایجاد کننده تعادل احساسی میباشد. گارنت با از بین بردن احساس ناامنی و ترس بی مورد باعث افزایش شجاعت شده و قدرت تصمیم گیری را در فرد تقویت میکند. به طور خلاصه این سه کلمه خواص سنگ گارنت را در ارتباط با سلامت احساسات بیان میکند.

شجاعت، تعادل، عزت نفس

خواص سنگ گارنت چیست؟

ماه تولد سنگ گارنت چیست؟

سنگ گارنت سنگ و نماد ماه متولدین دی، بهمن، مهر، آبان و اردیبهشت بوده و بیشترین تبادل انرژی را با متولدین این ماه ها دارد. در صورتی که متولد یکی از این ماه ها هستید به شما تبریک میگویم اما اگر متولد هیچ یک از ماه های بالا نیستید لازم نیست نگران باشید. میتوانید با استفاده از این سنگ به تنهایی یا در کنار سنگ ماه تولد خودتان از خواص سنگ گارنت بهره مند شوید.